Fagerborghjemmet

Rosenborggaten 11
0356 Oslo

Tlf. 23 43 36 00
E-post: fagerborghjemmet@unicare.no

Daglig leder: Ruth Fjeld Tronbøl
Tlf: 23 43 36 15/990 25 026
E-post: ruth.fjeld@unicare.no

Vakttelefon sykepleier kveld, helg og natt: 45 84 34 33

Ledergruppen ved Unicare Fagerborghjemmet.
Ledergruppen ved Unicare Fagerborghjemmet.

Fagerborghjemmet ligger sentralt på Majorstuen, i en sidegate fra Bogstadveien. Fagerborghjemmet har plass til 58 beboere samt 14 dagsenterplasser. Våre beboere ivaretas av et tverrfaglig team bestående av lege, sykepleiere, helsefagarbeidere, fysioterapeuter og aktivitører. Vi har også en svært aktiv kulturenhet som bidrar til ekstra trivsel på sykehjemmet og i nærmiljøet. Sykehjemmets eget produksjonskjøkken sørger for smakfulle måltider for våre beboere og dagsenterbrukere. Vi har store ambisjoner hva gjelder kvaliteten i våre tjenester, og å skape « Den gode dagen» for de som bor hos oss. Fagerborghjemmet var Oslos første sykehjem som drev etter Lottemodellen, en modell som fortsatt har stor påvirkning i vårt arbeid. Det betyr blant annet at det er beboerens rutiner og måte å leve på som styrer våre rutiner, og ikke omvendt. Delaktighet i prosjektet «Bedre hverdagsliv» har gitt sykehjemmet et faglig løft og mye spennende arbeid. I mai 2017 startet vi opp en intim, koselig kafé i storstuen, hvor vi serverer hjemmelaget, varm lunsj, samt kaker og kaffe. Alle er velkommen til et kafébesøk hos oss!

Vi jobber stadig for å utvikle våre tjenester til det beste for både beboere og deres pårørende.

Enhetsleder enhet 2
Marianne Nordeide
Marianne.nordeide@unicare.no

Konstituert enhetsleder enhet 3
Marianne Vestre Grønseth
Tlf. 475 14 567
MarianneVestre.Gronseth@unicare.no

Enhetsleder enhet 4
Astrid Kristine Boger
Tlf. 475 13 924
Astrid.boger@unicare.no

Leder dagsenter
Britt Kaspersen Akerlie
Tlf. 23 43 36 12
Britt.kaspersen.akerlie@unicare.no

Fagsykepleier
May Liss Waage
Tlf. 957 90 886
May.liss.waage@unicare.no

Leder kultur
Ragnhild Lindgaard
Ragnhild.lindgaard@unicare.no

Serviceleder
Stine Christensen
Stine.christensen@unicare.no

 

Aktivitetskalender

« des 2017 » loading...
M T O T F L S
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
fre 15

Nyhetsgruppe

oktober 1 @ 12:00 - desember 17 @ 13:00
fre 15

Nyhetsgruppe

oktober 8 @ 12:00 - desember 24 @ 13:00
fre 15

Nyhetsgruppe

oktober 15 @ 12:00 - desember 31 @ 13:00
fre 15

Nyhetsgruppe

22. oktober 2017 @ 12:00 - 7. januar 2018 @ 13:00
fre 15

Nyhetsgruppe

29. oktober 2017 @ 12:00 - 14. januar 2018 @ 13:00
fre 15

Nyhetsgruppe

5. november 2017 @ 12:00 - 21. januar 2018 @ 13:00
fre 15

Nyhetsgruppe

12. november 2017 @ 12:00 - 28. januar 2018 @ 13:00
fre 15

Nyhetsgruppe

19. november 2017 @ 12:00 - 4. februar 2018 @ 13:00
fre 15

Nyhetsgruppe

26. november 2017 @ 12:00 - 11. februar 2018 @ 13:00
fre 15

Nyhetsgruppe

3. desember 2017 @ 12:00 - 18. februar 2018 @ 13:00

Felles1FagerborghjemmetRom Fagerborghjemmet Fagerborghjemmet